ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6695231
*
nr 669 5231
Spegel
höjd: 85
Utrop:
100 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 november 2010
kl 19:54:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/11 14:58:50
1
300 kr
28/11 19:31:25
2
200 kr
29/11 01:01:47
1
600 kr
29/11 09:23:37
3
550 kr
29/11 09:24:49
3
700 kr
29/11 16:51:44
4
800 kr
29/11 18:57:28
5
950 kr
29/11 18:59:24
4
900 kr
29/11 19:02:25
4
1.000 kr
29/11 19:44:49
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 669 5231
Spegel
höjd: 85
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/11 14:58:50 | 1 | 300 kr |
28/11 19:31:25 | 2 | 200 kr |
29/11 01:01:47 | 1 | 600 kr |
29/11 09:23:37 | 3 | 550 kr |
29/11 09:24:49 | 3 | 700 kr |
29/11 16:51:44 | 4 | 800 kr |
29/11 18:57:28 | 5 | 950 kr |
29/11 18:59:24 | 4 | 900 kr |
29/11 19:02:25 | 4 | 1.000 kr |
29/11 19:44:49 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02